jednoduše používejte antivir třeba od avastu, neotevírejte neznámé stránky a reklamy :-)

Váš mobilní operátor

Vodafone (6 | 86%)
T-mobile (0 | 0%)
Telefonica O2 (1 | 14%)

Máte facebook?

Ano (6 | 100%)
Ne (0 | 0%)
Byly vytvářeny postupně v letech 1991–1993. Na těchto verzích spolupracovali Tim Berners-Lee a Daniel Connolly. Nepodporují grafické rozhraní.
Byla vydána v listopadu 1995 komunitou IETF a zachycovala stav jazyka k červnu 1994. Je to první verze, která zcela odpovídá syntaxi SGML. Přidává k původní specifikaci interaktivní formuláře a podporu grafiky.
Byla vydána 14. ledna 1997 komunitou W3C a zachycovala stav jazyka k počátku roku 1996. Tato verze přidává k jazyku tabulky, zarovnávání textu a stylové prvky pro ovlivňování vzhledu. Původně připravovaná verze HTML 3.0 nebyla nikdy přijata jako standard, protože byla příliš složitá a žádná firma nebyla schopna naprogramovat její podporu.
Byla vydána 18. prosince 1997 komunitou W3C. Do specifikace jazyka přibyly nové prvky pro tvorbu tabulek, formulářů a nově byly standardizovány rámy (frames). Tato verze se snaží dosáhnout původního účelu – prvky by měly vyznačovat význam (sémantiku) jednotlivých částí dokumentu, vzhled je ovlivňován připojovanými styly. Některé prezentační prvky byly zavrženy.
Byla vydána 24. prosince 1999 komunitou W3C. Tato verze opravuje některé chyby verze předchozí. Podle původního předpokladu se mělo jednat o poslední verzi, po které by se přešlo na XHTML – následníkovi HTML, využívajícímu univerzální jazyk XML.
Některým lidem se však vývoj okolo XHTML nezamlouval. Část z nich včetně některých tvůrců webových prohlížečů, např. Mozilla Foundation, Opera Software či Apple, založila iniciativu WHATWG, jejímž cílem bylo připravit specifikace pro novou verzi HTML tak, aby je bylo možné schválit přímo W3C. 7. března 2007 nakonec W3C založilo novou pracovní skupinu HTML Working Group, jejím cílemem bylo v roce 2010 uvolnit specifikaci nové verze HTML. Po hlasování bylo určeno, že nová verze ponese označení „HTML5“ a že bude založena na specifikacích Web Applications 1.0 a Web Forms 2.0 z iniciativy WHATWG, které budou dále upravovány. Skupinu pro XHTML 2.0 a XForms, které byly původně považovány za jediný budoucí směr vývoje, tedy 17. prosince 2010 W3C definitivně rozpustil.
Po patnáctileté odmlce byla vydána nová verze. Ta již ukončuje závislost HTML na SGML opravuje mnoho chyb předešlé verze, vyřazuje mnoho zastaralých a již nepoužívaných prvků a přidává nové sémantické prvky. Zároveň přidává podporu mnohých nových a moderních technologií a zavádí nový systém vývoje jazyka.
Podle „Plánu 2014“, uvedeného HTML Working Group 20. září 2012, by měly být nové verze vydávány zhruba ve dvouletých cyklech. Verze 5.1 je tak očekávána v posledním čtvrtletí roku 2016.
Vydání verze 5.2 je podle „Plánu 2014“ ve výhledu na rok 2018.
Počasí Jílemnice - Slunečno.cz
WEBMASTER: MAJZA Copyright@2007-2017 www.codename.wgz.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one